Categories: General
      Date: Dec  9, 2017
     Title: VI MEMORIAŁ IM. BRUNONA BENDIGA

Gdynia. VI międzynarodowy memoriał Brunona Bendiga. Cztery razy wygrali Polacy, trzy Czesi. Kontrowersyjne werdykty w pierwszej i ostatniej walce.

Łącznie rozegrano 10 pojedynków. Gości z Południa reprezentowała młodzież Boxing Club Poruba Ostrawa, Polskę – Czarni Słupsk, Nowi Polnica, Garda Wicko, Beniaminek Starogard Gdański, Copacabana Konin, Sako Gdańsk, Olimp Lublin, Orkan Gorzów i gospodarze miejscowy Bombardier. W sekundanckim narożniku widzieliśmy znanych, byłych pięściarzy, reprezentantów Polski z Markiem Pałuckim i Dariuszem Kasprzakiem na czele. Na trybunach – byłego trenera Stoczniowca Gdańsk, Józefa Baranowskiego i wicemistrza Europy, Tomasza Jabłońskiego. Na ringu, w jednej z walk wystąpił niestowarzyszony zawodnik Konrad Kaczmarkiewicz, którego uznano najlepszym pięściarzem jednodniowej imprezy.

Kaczmarkiewicz w pojedynku wagi półciężkiej stoczył ciekawą walkę z Czechem Janem Bezouskiem. Starcia miały dramatyczny przebieg. Rywal polskiego pięściarza ofensywnym stylem zadawał mnóstwo ciosów, jednak Polak znakomicie stopował ataki rywala i był bardziej precyzyjny w swoich poczynaniach. Z trybun obaj mieli głośne wsparcie kibiców, którzy w znacznym stopniu motywowali do boju. „Czesko, Czesko” – pokrzykiwali ulubieńcy Bezouska. Tymczasem z ust Polaków było słychać „Konrad kontruj, Konrad dawaj”. W efekcie sędziowie wypunktowali jednogłośne zwycięstwo Konrada Kaczmarkiewicza. – Był trochę lepszym pięściarzem i zasłużył na wygraną, i to wyróżnienie – powiedział entuzjastycznie Wiesław Rupiński, sędzia główny mityngu.

Obok wymienionego spotkania pozostałe pojedynki były wyrównane i zacięte. Na 10 walk, aż 9 zakończyło się na punkty. Z dobrej strony zaprezentowali się: Karol Osipowicz (Nowi Polnica), Kamil Myszka (Beniaminek Starogard Gdański), ze strony gości: Kewin Godla, Kamil Kroslak i Patryk Balaz.

W dwóch przypadkach werdykty były kontrowersyjne. W wadze 66 kg Czech Milos Baranek przegrał z Karolem Osipowiczem, a w ostatniej potyczce – wadze półśredniej seniorów – Czech Adam Trncak uległ niejednogłośnie na punkty Natanowi Konszewiczowi (Czarni Słupsk).

Obserwujący memoriałowy turniej były zawodowy mistrz świata, gdańszczanin Dariusz „Tiger” Michalczewski miał ogromne pretensje do sędziów o werdykt walki Baranek – Osipowicz, gdzie zdaniem Michalczewskiego powinien wygrać pięściarz z Ostrawy. – Panowi sędziowie, co wy robicie, nie oszukujcie tych młodych chłopców – grzmiał ostentacyjnie Michalczewski. Z kolei w ostatniej walce Adam Trncak nie miał przegranych starć z Polakiem Konszewiczem. Po ogłoszeniu werdyktu Czescy sekundanci Mirosław Torac i Roman Drab nie mogli pogodzić się z porażką swojego podopiecznego. W sposób demonstracyjny opuścili halę gdyńskiego Centrum Sportu.

Wyniki walk VI memoriału Brunona Bendiga:

Kadeci, waga 66 kg: Karol Osipowicz (Nowi Polnica) – Milos Baranek (Poruba Ostrawa), na punkty 3:0

w. 52 kg: Kewin Godla (Poruba Ostrawa) – Szymon Krók (Garda Wicko), pkt. 3:0

Juniorzy, waga półśrednia: Kamil Myszka (Beniaminek Starogard Gdański) – Jan Polak (Poruba Ostrawa), pkt. 3:0

Seniorki, waga musza: Natalia Snadna (Bombardier Gdynia) – Marta Kochańska (Copacabana Konin), pkt. 3:0

Juniorzy, waga średnia: Jakub Kotlewski (Beniaminek Starogard Gdański) – Miłosz Zawadzki (Sako Gdańsk), pkt. 3:0

Seniorzy, waga półśrednia: Kamil Kroslak (Poruba Ostrawa) – Piotr Rosławski (Bombardier Gdynia), rsc 1 runda

waga średnia: Patryk Flis (Copacabana Konin) – Paweł Smagieł (Bombardier Gdynia), pkt. 3:0

waga półciężka: Konrad Kaczmarkiewicz (nst) – Jan Bezousek (Poruba Ostrawa), pkt. 3:0

waga lekkopółśrednia: Patryk Balaz (Poruba Ostrawa) – Tomasz Smerdel (Olimp Lublin), pkt. 3:0

waga półśrednia: Natan Konszewicz (Energa Czarni Słupsk) – Adam Trncak (Poruba Ostrawa), pkt. 2:1.

Delegat sportowy: Jarosław Rydzewski, sędzia główny: Wiesław Rupiński, sędziowie ring i punkty: Magdalena Motyczko, Kamila Zawół, Jarosław Rządkowski, Patryk Kwiatkowski i Zdzisław Jędrych (wszyscy POZB Gdańsk). Opieka medyczna: dr Izabela Sikorska (Gdynia).

Sławomir Ciara