Historia Boksu
BOMBARDIER - Klub Bokserski
ul. Morska 89
81-331 Gdynia

tel. +48 608 047 362
email: klub@boksgdynia.pl

Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie boksu jest współfinansowane ze środków gminy Gdynia


Przejdź na EkoFakturowanie bądź ekologiczny i oszczędzaj na każdej wysłanej fakturze

Medaliści Olimpijscy reprezentujący barwy drużyn  z Wybrzeża

1.Aleksy Antkiewicz - brązowy medal Londyn 1948 rok
2.Zygmunt Chychła - złoty medal  Helsinki 1952 rok
3.Aleksy Antkiewicz - srebrny medal  Helsinki 1952 rok
4.Brunon Bendig - brązowy medal Rzym 1960 rok  
5.Hubert Skrzypczak -brązowy medal Mexico City 1968 rok
6.Leszek Kosedowski-brązowy medal Montreal 1976 rok
7.Krzysztof Kosedowski -brązowy medal Moskwa 1980 rok *


Medaliści Mistrzostw Europy  reprezentujący barwy drużyn z Wybrzeża
1.Zygmunt Chychła - złoty medal Mediolan 1951 rok
2.Zenon Stefanuk -złoty medal Warszawa 1953 rok
3.Józef Kruża -złoty medal Warszawa 1953 rok 
4.Aleksy Antkiewicz - brązowy medal Warszawa 1953 rok
5.Zygmunt Chychła - złoty medal Warszawa 1953 rok
6.Bogdan Węgrzyniak - srebrny medal Warszawa 1953 rok
7.Zenon Stefaniuk - złoty medal Berlin Zachodni 1955 rok
8.Zygmunt Milewski - brązowy medal Praga 1957 rok
9.Henry Dampc -srebrny medal Lucerna 1959 rok
10.Zbigniew Gugniewicz - brązowy medal Belgrad 1961 rok
11.Hubert Skrzypczak -srebrny medal Berlin 1965 rok
12.Brunon Bendig -srebrny medal Berlin 1965 rok
13.Hubert Skrzypczak -złoty medal Rzym 1967 rok
14.Krzysztof Kosedowski - srebrny medal Tampere  1981 rok*

* zawodnik pochodzący z Pelplina bronił barw Legii Warszawa    



Mistrzowie Polski z Wybrzeża
1.Marian Karolak (Flota Gdynia) - Łódź 1938 rok
2.Aleksy Antkiewicz(MKS Gdynia) - Katowice 1947 rok
3.Aleksy Antkiewicz(MKS Gdynia) - Warszawa 1948 rok
4.Zygmunt Chychła(Gedania Gdańsk) - Warszawa 1948 rok
5.Aleksy Antkiewicz(Gwardia Gdańsk) - Wrocław 1949 rok
6.Zygmunt Chychła(Gedania Gdańsk) - Wrocław 1949 rok
7.Aleksy Antkiewicz(Gwardia Gdańsk) - Gdańsk 1950 rok
8.Jerzy Krawczyk(Gwardia Gdańsk) - Gdańsk 1950 rok
9.Zygmunt Chychła(Kolejarz Gdańsk) - Gdańsk 1950 rok 
10.Aleksy Antkiewicz(Gwardia Gdańsk) - Łódź 1951 rok
11.Zenon Stefaniuk(Gwardia Gdańsk) - Warszawa 1952 rok
12.Leszek Kudłacik(Kolejarz Gdańsk) - Warszawa 1952 rok
13.Zygmunt Chychła(Kolejarz Gdańsk) - Warszawa 1952 rok
14.Jerzy Krawczyk(Gwardia Gdańsk) - Warszawa 1952 rok
15.Zenon Stefaniuk(Gwardia Gdańsk) - Poznań 1953 rok
16.Zenon Stefaniuk(Gwardia Gdańsk) - Warszawa 1954 rok
17.Zygmunt Milewski(Kolejarz Gdańsk) - Warszawa 1954 rok
18.Teofil Polleks(Kolejarz Gdańsk) - Warszawa 1954 rok
19.Zdzisław Soczewiński(Kolejarz Gdańsk) - Kraków 1955 rok
20.Zygmunt Milewski(Kolejarz Gdańsk) - Kraków 1955 rok